EGYÉB KÖLTSÉGEK
a veszélyhelyzet esetén történő kimenekítési biztosítást (500.000 USD/fő összeghatárig; ez nem BBP biztosítás)
Számos kaland közül válogathatsz a kiválasztott sarki uatzásod mellé, de ezek a programok létszámukban korlátozottak, ezért győződj meg róla, hogy idejében lefoglaltad a neked tetszőt illetve, hogy melyik elérhető az általad választott hajón!
Készülj fel egy kempinges éjszakázásra ahol majdnem 24 órában süt a nap!
Mi gondoskodunk a teljes felszerelésről neked csak annyi a dolgod, hogy hátradőlj, pihenj és élvezd az Antarktisz csöndjét messze a hajótól. A fotósoknak ez egy kitűnő lehetőség, hogy kicsit lelassítsák az időt és nagyszerűképeket készítsenek.
A kempingezők általában kétszemélyes sátrakban helyezzük el párosítva, de ha solo utazó vagy szabad hely esetén kaphatsz egy külön sátrat is. A sátrak vízálló kis menedékek amelyek alkalmasak az éjszakázásra.
Öltözz melegen és egyél bőségesen mielőtt elindulsz a hajóról. Mielőtt partra szállunk, ki kell töltened egy lemondó nyilatkozatot.
Képzeld el, ahogy a csónakod siklik a nyugodt óceán vízén, mialatt a jéghegyek és gleccserek körülvesznek. A kajak-kaland opciónk a legmegfelelőbb arra, hogy eggyé válhass a tengerrel. Láthatod, ahogy a kíváncsi vadvilág elúszik a kajakod alatt és csodálkozva fürkészik majd, hogy kik ezek a furcsa látogatók. Egy tapasztalt vezető kísér majd az út során, aki elnavigál a gyönyörű, tiszta vízen.
10-16 fős kis csoportban indulunk útnak, csakis nyugodt időjárási körülmények között. Habár kell némi kajakos tapasztalattal rendelkezned a túrához, mégis még a legtapasztaltabbakkal is előfordulhat, hogy „vizesek lesznek”. A speciális kesztyűk, sapkák és zoknik kifejezetten ajánlottak a kajakozóknak.
A kajakozás az egyetlen olyan fakultatív program, amely nem egyszeri. Az út során annyiszor kerítünk rá alkalmat, ahányszor csak módunkban áll.
Az Antarktisz az egyik legfotogénebb desztináció a világon. Baktató pingvinek a kavicsos partokon, lopva előbukó bálnák a kristály kék tenger és a jéghegyek között a hófehér parttal szegélyezve – dramatikus látvány. Gyorsan elsajátítod majd a fények, élesség, beállítások technikáját és megérted a kompozíció részleteit.
Ezen a programon egy tapasztalt, profi mondja majd el hogyan kezeld a magas kontrasztú képeket az Antarktiszon. Olyan képekkel térsz majd haza, amelyek időtlenek lesznek, akár csak az a hely ahol készítetted őket!
Fenséges, tiszta és intenzív. Tapasztald meg úgy az Antarktiszt, ahogy Amunden, Shackleton és a többi nagy öreg felfedező. Nincs jobb módja ennek a pompás vidék felfedezésének át a tiszta érintetlen hómezőkön.
Jó kondíció és tapasztalat szükséges!
Gondoskodunk a kalandvágyóbb, jó kondiban lévő utasainkról is: hegyet mászunk a Fehér Kontinensen és feszegetjük a határainkat, hogy egy igazán emlékezetes élménnyel térhess haza.
Jégcsákányokat és hágóvasakat fel! A csapatot tapasztalt hegymászó vezeti majd és minden túra több órás is lehet!
A behajózást megelőzően érdemes megismerkedni a várossal, amely több, mint 63.000 fős lélekszámával a világ legdélebbi nagyvárosa, Tűzföld tartomány székhelye. A település az utóbbi években nőtte ki magát. A város felett magasodó hatalmas hegyek látványa lenyűgöző. Javaslunk egy kirándulást a közeli Tierra del Fuego nemzeti parkba, mely a világ legdélebbi nemzeti parkja. A területén érdemes egy utazást tenni a „Világ Vége” vasúton; egy kis időutazás a régi gőzmozdony vontatta kocsikon.
Hajóra szállás a késő délutáni órákban. Utunkat a Beagle csatornán hajózva kezdjük meg, melynek partján fekszik Ushuaia városa. A csatorna kb. 240 km hosszú és legkeskenyebb pontján 5 km széles, és a Tűzföld szigetei között folyik keresztül.
A Drake-átjáró Dél-Amerika legdélebbi pontja, a Horn-fok és az Antarktisz legészakibb pontja közötti átjárót jelöli. Az átjáró köti össze az Atlanti-óceánt a Csendes-óceánnal. Az átjáró a 16. századi angol kalóz és felfedező, Sir Francis Drake után kapta a nevét, aki a Magellán-szoroson keresztül próbálta megkerülni Dél-Amerikát, de megmaradt hajóit egy vihar mélyen délre sodorta 1578. szeptemberében és aki a nagy nyílt víztömeg láttán megsejtette a két óceán közötti átjáró létezését. Fél évszázaddal Drake útja előtt egy spanyol felfedező, Francisco de Hoces éppen a Magellán-szorosba akart behajózni, amikor egy vihar szintén délre sodorta és a feljegyzések szerint elérték a "föld végét", vagyis burkoltan utalt egy lehetséges átjáróra. Ezért a spanyol irodalomban és Latin-Amerikában általában a Mar de Hoces névvel utalnak az átjáróra. Az átjárón első alkalommal a holland Eendracht nevű hajó kelt át 1616-ban, amelynek kapitánya a szintén holland Willem Schouten volt és aki szülővárosa után (Hoorn) elnevezte a Horn-fokot. Az átjárón való hajózás körülményei előre nem jósolhatók meg, várhatóan a tenger erősen hullámzik, de szerencsés esetben akár sima utunk is lehet. Az első napokban ismerkedés az útitársainkkal és a biztonsági szabályokkal.
1588-ban a holland Dirck Gerritsz, vagy 1603-ban a spanyol Gabriel de Castilla utazta először körbe a Déli-Shetland-szigeteket. Mindketten valószínűleg a Drake-szorostól délre, a Déli-Shetland-szigetek területén haladtak. 1818-ban Juan Pedro de Aguirre engedélyt kapott a Buenos Airesi hatóságoktól, hogy egy olyan társaságot alapítson, melynek legfőbb célja fókavadászatok szervezése „néhány, a Déli-sark környékén lévő lakatlan szigeten”. 1819-ben William Smith a chilei Valparaiso felé útközben letért az eredetileg meghatározott útvonaltól. A Horn-foktól délre haladt, miközben megpillantotta a Livingston legészakibb pontját, a Vilmos-csúcsot. Smith visszatért a György király-szigethez, és bejelentette Nagy-Britannia területi igényét. Ez a Livingston-sziget lett az első a 60. déli szélességi fokon túl felfedezett sziget. A Valparaisóba küldött amerikai ügynök, Jeremy Robinson tájékoztatta az amerikai külügyminisztert Smith felfedezéséről. Azt tanácsolta a külügyminiszterek, hogy a kormány küldjön a területre hajókat, hogy felfedezhessék azokat a szigeteket, ahol „feltárulnának a gazdagság, a hatalom és a boldogság új forrásai, ezáltal a tiszta tudomány javára válna.” A szigetek felfedezése mind az amerikai, mind a brit fókavadászok képzeletét megmozgatta. Rövidesen az Új-Dél-Britannia nevet használták, de ezt hamarosan megváltoztatták a Déli-Shetland-szigetek névre. Az elnevezés a Skócia északi partjainál fekvő Shetland-szigetekre utal. Jelenleg nemzetközileg is ez az elfogadott elnevezése a szigeteknek. A XIX. század folyamán és a 20. század elején a szigeteken fókákra és bálnákra vadásztak, de csak 1944-ben kapott állandó lakosságot, mikor egy tudományos mérőállomást helyeztek itt el. Az ausztrál nyár alatt nagyon népszerű turista célpont.
Ahogy közelítünk az úti célunk felé, akkor értjük meg, hogy ez a terület hosszú időn keresztül miért kerülte el a felfedezők figyelmét. Minden alkalommal, mikor felkeressük a Déli-sarkvidéket, valami új és váratlan dologgal szembesülünk. Ezáltal az Ön utazása is egyszeri és megismételhetetlen lesz, különleges, egyedi élmény. Minden nap kirándulásokat teszünk meg a part menti öblökbe, csatornákba és a szárazföldre. Pingvintelepeket, bálnákat és fókákat figyelünk meg. Erre különösen alkalmas az Orne kikötő, ahol egy hegygerincről egy pingvinkolónia mindennapjaiba tekinthetünk be. Az időjárás függvényében két lehetőség közül lehet választani: kirándulás a hegyekbe vagy a kavicsos tengerparton csendben üldögélve megfigyelhetjük a pingvinfiókák esetlen csetlését-botlását. A bátrabbak az Antarktisz öböl jeges vizében is megmártózhatnak! Az Antarktisz békés csendjében felcsendülő hangok mélyen bevésődnek az emlékezetbe - a pingvinek civakodásának hangjai vagy a jégfalról leváló és vízbe csobbanó jégtömb zaja. A hajózás során az expedíciós személyzet előadásokat tart, és szórakoztatja az utasokat.
Élvezzék ki az antarktiszi kalandjuk utolsó napjait, töltsenek minél több időt a fedélzeten, megfigyelve a madarakat és bálnákat vagy egyszerűen pihenjék ki az elmúlt napok izgalmait.
A reggeli órákban behajózás Ushuaia-ba. Igény szerint a program újabb kirándulási lehetőségekkel meghosszabbítható, vagy hazarepülés.
A 11 napos program az Antarktiszi-félszigetnél 1 nappal kevesebb időt tölt (5-7. nap).
A körülményektől függően arra törekszünk, hogy utunkat a „föld szélén” kezdjük a történelmi Horn-fok (Cabo de Hornos) meglátogatásával. A Tierra del Fuego („Tűz földje”) szigetcsoport legdélebbi pontján. Amerika legelszigeteltebb helyén, ez a meredek, sziklás hegyfok a Hornos-szigeten a híres Drake-átjáró északi határát jelöli, ahol az Atlanti-óceán és a Csendes-óceán találkozik. Az 1700-as évektől az 1900-as évek elejéig, a Panama-csatorna megnyitása előtt ez a fok egy jelentős globális kereskedelmi útvonal része volt. Ha a tenger és az időjárási körülmények megengedik,partra szállunk és kirándulunk a parti világítótoronyhoz, az apró Stella Maris („Tengeri csillag”) kápolnához és az albatrosz alakú emlékműhöz, melyet az itt elhunyt, a Horn-fokot megkerülni próbáló tengerészek emlékének tiszteletére emeltek. Az 1 394 láb (425 méter) magas, szélfútta hegyfok tetején egy pillanatra megállunk, hogy láthassuk a panorámát és élvezzük azt a békés magányt, amelyben csak a világ egyik legdélibb pontján lehet részünk.
Ezután hajónk tovább halad dél felé, a Diego Ramírez-szigetekre, Dél-Amerika legdélibb pontjára és a bolygó egyik legfelfedezettelenebb helyére. Azokban az időkben, amikor ezt a kis szigetcsoportot 1619-ben felfedezte a spanyol Garcia de Nodal expedíció, valójában a világ legdélibb szárazföldi földtömegének gondolták. Az expedíció kozmográfusáról elnevezett szigetcsoport ezt a megkülönböztetést 156 évig viselte, egészen a James Cook kapitány által 1775-ben felfedezett South Sandwich-szigetek megtalálásáig. Ha az időjárás megengedi, Zodiac csónakokkal körbehajózzuk a tussock fűvel borított szigeteket és gyönyörködünk gazdag madárvilágukban. A szigetcsoport millió tenyésző tengeri madárnak ad otthont, és kivételes hely a madármegfigyelésre. Távcsővel a kézben a madarászok megcsodálhatják az albatroszok számos faját (ezek a szigetek a világ legdélibb albatrosz szaporodási területei) - köztük a dolmányos-, a tasmán- és a szürkefejű albatroszokat. Delfinek, dél-amerikai medvefókák, valamint aranytollú-, bóbitás- és magellán-pingvinek megfigyelésére is lehetőségünk nyílik itt.
Ha expedíciónk vége felé ígéretesebbnek tűnnek az időjárási körülmények, akkor erre az útvonalnapra az Antarktisz-félsziget felfedezése után kerülhet sor!
A váratlan dolgokkal való szembesülés az utazás része (és épp ettől izgalmas). Nincs garancia arra, hogy minden felsorolt állomást teljesíteni tudunk. A rugalmasság képessége olyan dolog amit mindenkinek magával kell hoznia a hajóra. Közel 200 ismert területe van az Antarktiszi-félszigetnek és a Déli-Shetland-szigeteknek, ha a felsorolt állomások közül valamelyiket nem tudjuk megtakinteni pótoljuk valamelyik másik, hasonlóan izgalmassal.
USD ár: a hajóút alapára USD/fő-ben
HUF ár: teljes kb. csomagár hajóút + repülőjegy Ft/fő-ben
Előfoglalási kedvezmény a listaárakból:
Akár 37% foglalási kedvezmény is elérhető, azaz már 7 178 USD-tól elérhető dátumok
Teljes csomagár repülőjeggyel összesen kb. 3.444.000 Ft-tól /fő
A kedvezmény feltételekhez kötött, limitált ideig vehető igénybe a szabad helyek függvényében.
..................................................................................................................................................
Hajó: Ocean Explorer
Időpontok:
2024.11.22., 12.01., 12.10.
2025.11.04., 12.01., 12.10., 12.19.
Időtartam:
11 nap
Részvételi díj:
Egyedül utazóknak:
Studio Double: 13,995 USD-tól (teljes csomagár repülőjeggyel: kb. 5 798 000 Ft / fő-től)
Kétágyas kabinban, társítással.
Pároknak:
Studio Double: 13,995 USD-tól (teljes csomagár repülőjeggyel: kb. 5 798 000 Ft / fő-től)
Kétágyas kabinban.
..................................................................................................................................................
Hajó: World Explorer
Időpontok:
2024.11.05., 11.14., 11.23., 12.28.
2025.01.22., 01.31., 02.09., 02.18., 03.11., 11.06., 11.24., 12.27.
2026.01.05., 01.14., 01.23., 02.26., 03.07.
Időtartam:
11 nap
Részvételi díj:
Egyedül utazóknak:
Triple 11,195 USD-tól (teljes csomagár repülőjeggyel: kb. 4 748 000 Ft / fő-től)
Háromágyas kabinban, társítással.
Pároknak:
Infinity Suite 13 995 USD-től (teljes csomagár repülőjeggyel: kb. 5 798 000 Ft / fő-től)
Kétágyas kabinban.
Angol nyelvű, részletes leírás a World Explorer hajóról ITT látható.
..................................................................................................................................................
Hajó: Ultramarine
Időpontok:
2024.11.16., 11.26., 12.06.
2025.01.18., 02.19., 11.27., 12.07., 12.17., 12.27.
2026.02.08., 02.18.
Időtartam:
12 nap
Részvételi díj:
Egyedül utazóknak:
Explorer Triple 15,395 USD-tól (teljes csomagár repülőjeggyel: kb. 6 323 000 Ft / fő-től)
Háromágyas kabinban, társítással.
Pároknak:
Explorer Suite 17,995 USD-tól (teljes csomagár repülőjeggyel: kb. 7 298 000 Ft / fő-től)
Kétágyas kabinban.
Angol nyelvű, részletes leírás az Ultramarine hajóról ITT látható.
..................................................................................................................................................
A RÉSZLETES ÁRLISTA ITT LÁTHATÓ.
Az árak tájékoztató jellegűek. Pontos árat lekérésre, a szabad helyek függvényében tudunk küldeni, figyelembevéve az aktuális valutaárfolyamokat, repülőjegy árakat és érvényesíthető esetleges foglalási kedvezményeket/promóciókat.
A feltüntetett USD árak az elérhető legalacsonyabb részvételi díjú kabintípusra és dátumra vonatkoznak. Egyes indulások esetében már csak magasabb kategóriájú kabinok foglalhatók.
Egyedül utazók számára a háromágyas vagy kétágyas kabinokat ajánljuk azonos nemű társítással.
ANGOL NYELVŰ, RÉSZLETES TÁJÉKOZTATÓ A PROGRAMRÓL ITT LÁTHATÓ.